Zengin Olmanın Yolları (2020)

Zengin Olmanın Yolları (2020)

Ocak 1, 2020 10 Yazar: Recep Bayoğlu

Bu yazımda “Zengin Olmanın Yolları” nelerdir? kısaca anlatmaya çalışacağım. Zengin olmak için izlemeniz gereken yollara kısaca bakalım.

Herkesin, hepimizin hayal ettiği en önemli konudur zengin olmak. Hatta çoğumuz bir gecede zengin olmak isteriz ve bunun için çok detaylı araştırmalar yapıp tabiri caizse bu hedef için her taşın altına bakarız. Öncelikle para hakkında bilgi edinmeniz için paranın tarihsel gelişimi başlıklı yazıma bakıp, para nedir anlayalım sonra nasıl kazanacağımızı öğrenelim.

Bir Günde Zengin Olmanın yolları Nelerdir?

Bu kişiye göre değişir, tabi bunun için şanslı olmanız şart ancak bir anda zengin olmak çoğu kişi için boş bir hayal olarak kalırken bazı şanslı kişiler için ise ummadıkları anda karşılarına çıkmaktadır.

Zengin Olmayı herkes ister, peki zengin olmanın gerçek yolu nedir? ne yaparsanız kesin zengin olursunuz? Bunları forum sitelerinden araştırmanın çok faydalı bir yol olmadığını baştan belirteyim, siz bu hedef için araştırma yapıyorsunuz ancak atladığınız bazı şeyler var! Benim bu yazıyı yazmakta ki amacım ise size atladığınız şeyleri hatırlatmaktır.

Evet ben de zengin olmak istiyorum ben de çok zengin olmak için dua ediyorum. Ancak bunun bir süreci var azim gerek, sabır gerek, doğru izi bulup o izi sabırla takip etmek gerek.

Umarım zengin olma hayallerinize katkım olur buyrun;

Zengin Olmanın Yolları

zengin olmanın yolları

1. Bir Üreticinin Zihniyetini Benimseyin

Bir tüketici pizza yerken, üretici pizza yapar. Neredeyse her milyoner bir şey üretir. Amaçları pizza yemek değil, yedirmektir. Başkalarının hayatlarını kolaylaştırmasına yardımcı olan ürünler yaparlar. Onlar sadece sorunlara çözüm buluyorlar ve bu da onları tercih nedeni yapıyor bunun akabinde de para kazanmış oluyorlar.

2. Potansiyel Hesabı Yapmak

Her günün ne kadar değerli olduğunu biliyor musun? Bir günde ne kadar çalıştığına ve bu çalışma neticesinde ne kazandığına bakıp belki daha fazla çalışarak daha fazla kazanabileceğin bir yol bulabilirsin örneğin bir çocuk mu bakıyorsun?

Neden bir çocuk bakımı ile yetiniyorsun ki? Bir kreş açıp daha fazla çocuğa bakarak daha fazla kazanamaz mısın? Kreş açma imkanım yok ki! demek yerine mevcut imkanlarını zorlayarak bunu yapabilir misin? veya kendi işini kurma hedefine destek verecek bir kurum ya da kişi var mı diye gözden geçirmelisin.

3. Her Şeyi Feda Etmeye Hazır Olun

Kendi kendine milyoner olan pek çok insan, geçmişte bu zenginliğe sahip olmadıklarını ve zengin olmak istedikleri için riske girmiştir.

Sadece düşün ve yap mantığı. En iyisini elde etmek için en kötüsüyle başa çıkabilmelisin. Çoğu insan, para söz konusu olduğunda risk almaya cesaret edemez, ancak zenginlere göre, zengin olmak için gereken en önemli şey risk alabilmektir.

4. ‘Zengin’ Faaliyetleri Yapın

Çevrenizin etkisi muazzamdır zengin gibi takılın, onlar gibi davranın ve arkadaş çevrenizi de bu şekilde belirleyin. Kendilerini fakir, olumsuz insanlarla çevreleyen kişiler genellikle fakir kalacaktır. Zenginlerin yaptığı faaliyetleri bulun. Ağınızı genişletin. Zenginlerle takılırsanız zengin olma fikirleri alırsınız.

5. Yeteneğinizi Kullanarak Zengin Olmanın Yolları

Herkesin bir yeteneği var. Bazılarının birden fazla yeteneği var ama herkesin en az bir tane var. Çevrenizi, sizi destekleyen insanlarla kuşatın. Yeteneğinizi daha fazla kim geliştirebilir? Kendi başına yapamayacağın şeyleri yapmana destek verecek insanları bulmaya çalış.

Bir ipucu: ‘kolay’ geliyor, ama en önemli şey gerçekten istemeniz. “Zengin olmak her şeye sahip olmaktır.” Mutlu bir aile, sıkı çalışma sonucunda finansal bağımsızlık, serbest zaman, (ama fazla da değil). Bunlar kurduğumuz hayallerimizdir ancak çok az insan bu mükemmel dengeyi yakalayabilmiştir. Aile huzurunuz var ancak paranız istediğiniz düzeyde değildir veya tam tersi de olabilir ancak hayat her zaman istediğini vermez.

Bir gecede veya Bir günde zengin olmanın hayalini kurmak ve bu yolda uzun araştırmalar yapmak yerine, zengin olmak için çalışmak daha fazla çalışmak en önemli kuraldır. Ancak ben yine de araştırırım sitelerde önerilen para kazanma yöntemlerini incelerim derseniz önceki linki inceleyebilirsiniz.

İyi şanslar!