Kategori: Trafik ve İlk Yardım

Bu kategori altında trafik ve ilk yardım konulu ders notları ve konu anlatımları yer almaktadır, bunların yanı sıra makaleler içinde soru cevap kısımları yer alır. Haricen yayınlanmış olan trafik ve ilk yardım konularında sizlerde kendi fikirlerinizi belirtebilir, kendi sorularınızı gönül rahatlığı ile sorabilirsiniz. Her türlü sorularınız için yazı altında ki yorum kısmını kullanabilirsiniz, tüm sorular 24 saat içinde yanıtlanacaktır.

Eylül 15, 2019 0

Kazada Asli Kusur Nedir?

Yazar: Recep Bayoğlu

Asli kusur nedir? kısaca anlatmak gerekirse anlam bakımından asıl kusur yada birincil kusur demektir, asli kelimesi sözlük anlamı olarak birincil…

Eylül 12, 2018 0

Trafik Kurallarına Neden Uyulmalı ?

Yazar: Recep Bayoğlu

Trafik kuralları trafiğin bir düzen içinde akmasını sağladığı gibi can ve mal güvenliğinin sağlanmasına da katkı sağlar. Ayrıca trafikte geçirilecek zamanın ve ulaşım maliyetinin azalmasını sağlar.

Eylül 12, 2018 0

Trafik Kurallarının Etkileri Nelerdir ?

Yazar: Recep Bayoğlu

Bir yılda yaklaşık 1.130.000 adet maddî hasara sebep olan trafik kazası meydana gelmektedir. Trafik kazaları nedeniyle hasar gören araçların tamir edilmesi ekonomiye zarar verdiği gibi çevre kirliliğine de sebep olmaktadır.

Eylül 12, 2018 0

Trafikte Nezaket ve Hoşgörü Kurallarının Önemi

Yazar: Recep Bayoğlu

Trafikte diğer insanlara karşı saygılı olmak, sabırlı ve sorumlu davranmak trafik güvenliğine katkı sağlayan davranışlardır. Sabırsız, saygısız ve sorumsuz davranışlar ise insanları huzursuz ve mutsuz ettiği gibi trafik kazalarına da sebep olabilmektedir.

Eylül 12, 2018 0

Trafikte Tehlikeli Hareketler Nelerdir ?

Yazar: Recep Bayoğlu

Motorlu taşıtlar üretim amacına uygun kullanılmalıdır. Aksi hâlde kazalara neden olabilir. Yük taşımak için üretilmiş taşıtlarda yolcu taşınmamalıdır. Aynı şekilde yolcu taşımak için üretilmiş taşıtlarda da yük taşınmamalıdır.