Samsung RU7400 Özellikleri İnceleme – Tüm Boyutları

Samsung RU7400 Özellikleri İnceleme – Tüm Boyutları

Samsung 2019 yılına RU serisi ile giriş yaptı ve RU7400 modelini orta segment olarak piyasaya sürdü. RU7400 modelini tüm boyutları ile inceleme altına alacağım, her boyut için ayrı bir yazı yazmaktan daha mantıklı geldiği için bu yazıda tüm boyutları için bilgiler bulacaksınız.

Tv 43(108), 50(127), 55(140) ve 65(165) ekran boyutlarına sahip olarak temin edilebilir.

Samsung RU7400 özellikleri inceleme

Samsung 43RU7400 İnceleme

Samsung’ un 2019 yılında piyasaya süreceği boyutunun en iyi televizyonu 43RU7400 modelidir. Daha önce 43RU7100 modelinden de bahsetmiştim “Burada” aralarındaki fark ekran farkıdır ve bu da beraberinde görüntü kalitesinde artış getirmektedir. Yani bu iki model arasında bir karşılaştırma yapacak olursak RU7400 çok daha şık ve daha iyi bir görüntü kalitesine sahiptir.

Bu modelin Lg tarafından sağlam bir rakibi olacaktır bu kaçınılmaz, ancak Lg hala 2019 tv modellerini açıklamadığı için o konuda net bir bilgi veremiyorum. Şunu söyleyebilirim önce ki yıldan örnek verecek olursam Lg 43″ düzeyinde her zaman daha iyi modellerle Samsung’un karşısına dikilmiştir ve 2019 yılında da bu değişmeyecektir diye düşünüyorum.

Samsung 50RU7400 İnceleme

Bu defa 49″ boyutu yapılmamış, 50″ ile aralarında sadece 1″ boyut farkı var ancak bu yazıda olduğu kadar az bir fark değil, izleme keyfine etkisi çok fazla. Bu model için boyutunun en iyisi dememiz zor olacaktır, ayrıca samsung bu modelin üstünde sadece QLED üretecek. Yani 2019 da eğer bir QLED almayacaksanız alabileceğiniz en iyi Samsung Tv modeli NU7400 olacaktır.

Bu boyutlarda rekabet üst düzeydedir ve sadece Lg Samsung rekabeti ile sınırlı kalmayacaktır. Philips’ te bu pastadan payını almak adına her yıl olduğu gibi bu yılda sağlam bir giriş yapacaktır. Sonuç olarak benim öngörüm samsung’un 50RU7400 modelinin çok satmayacağı yönünde.

Samsung 55RU7400 İnceleme

Konu 55″ olunca rekabet daha da fazla oluyor bu boyut çerçevesinden baktığımız zaman artık 55RU7400 üst segment olmaktan çıkıp orta segment bir televizyon oluyor. Bu noktada tercih nedeni olmasının en önemli nedeni fiyatı olacaktır ki onunda çok cazip olmayacağını düşünüyorum bulunduğumuz piyasa şartlarını göz önünde bulundurduğum zaman.

Daha önce ki yazılarımda da belirtmiş olduğum bir gerçek var ki eğer televizyon alacaksanız çok iyi düşünüp alacağınız marka ve modele iyi karar vermeniz gerekiyor. Samsung, Lg veya Philips hepsinin tercih nedenleri farklıdır. Bu konuya daha geniş bilgilerle değindiğim “Televizyon alırken dikkat edilmesi gerekenler” başlıklı yazımı incelemenizi şiddetle öneririm.

Samsung 65RU7400 İnceleme

Boyut olarak çok kişinin tercih etmediği kısıma geldik, Bu boyut genelde iş yerleri için tercih edilmektedir, ev için de tabiki tercih edenler var ancak bu boyutta bir tv’ yi evde kullanmak için almayı düşünen (parası çok) bir vatandaşın tercihi de bu model olmayacaktır. Boyutunun önemi olmaksızın şunu belirtebilirim bu televizyon görüntü kalitesi ve bulunduğu yerde ki her açıdan kendini belli eden şıklığı ile tavsiyemdir.

RU7400 Nasıl Alınır mı? Özellikleri

Genel olarak tüm boyutların ortak özelliklerine göz atalım;

 • Google Asistanı : Yeni Samsung UHD TV, hayatınızı kolaylaştırmak için Google Asistan ile birlikte çalışıyor. Kanalları değiştirin, ses seviyesini ayarlayın, oynatmayı kontrol edin ve daha fazlasını sadece sesiniz ile yapın.
 • Airplay 2 : Samsung UHD TV şimdi Apple ile ilk kez çalışıyor. Dahili AirPlay 2 ile, Apple cihazlarından büyük ekrana içerik aktarabilir veya paylaşabilirsiniz. Samsung UHD TV’nizde iPhone, iPad ve Mac’inizden video, müzik, fotoğraf ve daha fazlasını zahmetsizce oynatın.
 • Temiz Kablo Çözümü : Önceki yıl olduğu gibi bu yıl da Tv arkasında ki kablo kanallarından geçirilen kablolar kirlilik oluşturmuyor.
 • Akıllı Kumanda : Sadece bir uzaktan kumandayla her şeyin basit ve sezgisel kontrolünün keyfini çıkarın. Kahve masanıza dizilmiş çoklu kumandalara elveda deyin. One Remote cihazınız tüm içeriğinize ve bağlı cihazlarınıza tek bir yerden erişebilmenizi sağlar.
 • Dynamic Crystal Color : Bir milyardan fazla renk tonuyla Dynamic Crystal Color, tüm ince nüansları sunar, böylece hiçbir ayrıntıyı kaçırmazsınız.
 • 4K UHD İşlemci ile optimize edilmiş resim performansı : TV’nizin performansını 4K görüntü kalitesiyle optimize eden güçlü bir işlemci.
 • UHD Bölgesel Karartma : Samsung’un UHD Dimming, sansasyonel kontrastlı bir resim için siyahların derinliğini ve beyazların parlaklığını dinamik olarak ayarlar.
 • HDR10 + : HDR 10+ içerik yaratıcısının vizyonunu hayata geçirir. Hem karanlık hem de parlak sahnelerde daha fazla ayrıntı ortaya çıkarmak için daha iyi netlikle daha dikkat çekici HDR ifadeleri için her sahne çerçevesini kareye dönüştürür.
 • İnce ve şık Tasarım: İnce tasarım evinizin iç mekanına güven ve sınıf katıyor. Ekran canlandığında, gözleriniz harekete odaklanırken çerçeve arka plana sessizce kayar.
 • SmartThings : Hayatınıza göre tasarlanmış gerçekten akıllı bir ev. Samsung SmartThings ile tüm akıllı ev cihazlarınızı bağlayın ve bunları Samsung Smart TV’nizden kontrol edin.
 • Akıllı TV Özellikleri : WiFi doğrudan destek, Ekonomik bluetooth, Ses yansıtma desteği, mobil cihaza TV sesi, Web tarayıcısı, Ses kontrolü
 • Ses çıkışı : 20W
 • Hoparlör : 2 Adet
 • Ses Modu Ayarları : Dolby Digital Plus Desteği, Multiroom Link, İletişim Geliştirme Teknolojisi, Bluetooth ses desteği

Samsung RU7400 İnceleme Sonuç

Özellikleri ve kendi yorumlarımla inceleme bilgilerini verdik şimdi sıra geldi bu Tv’yi satın almaya. Televizyon satın alırken hepimizin aklında en ucuz satan noktayı bulup oradan almak olur. Bu noktada yolunuza ışık tutacak bir yazı yazmıştım “Burada” okumanızı tavsiye ederim. Televizyonu alacak olan veya almış kullananlar var illaki olacaktır ziyaretçilerim arasında, sizlerden ricam RU7400 ile alakalı memnuniyetinizi, şikayetinizi yada kullanım veya kurulum önerilerilerinizi yoruma bırakarak RU7400 hakkında bilgi almaya çalışan insanlara bu bilgileri aktarın.

Ürün Hakkında Detaylı Bilgi