Nano Cell Ekran nedir? | Nano Cell ne demek? | Nano Cell yorumu

Nano Cell Ekran nedir? | Nano Cell ne demek? | Nano Cell yorumu

LG Elektronik Nano Cell ekran teknolojisini ilk kez 2017’de tanıttı. O yılın süper ultra HD televizyon modelleri ile insanlar Nano Cell ekran teknolojisi hakkında pek fazla duyum almadı. Ancak yıl oldu 2019 ve birden bire LG Nano Cell ekran teknolojisi herkesin diline dolandı.

Şimdi LG’nin yere göğe sığmayan Nano Cell tekolojisini birde benden dinleyin.

Bu yazıda size neler vadediyorum.

  • Nano Cell ekran teknolojisi hakkında tam detaylı bilgi sahibi olacaksınız.
  • Nano Cell TV modellerinin diğerlerinden farkı nedir bileceksiniz.
  • 2019 LG Nano Cell TV modellerini göreceksiniz.
  • Nano Cell TV alınmalı mı? Sorusuna cevap bulacaksınız.

Yukarıda ki notlarımdan dolayı lütfen yazıyı baştan sona dikkatli okuyun. Sonrasında ise kafanıza takılan soruyu yorum kısmını kullanarak sorun.

Hadi öyleyse konumuza dönelim;

LG Nano Cell ekran teknolojisi nedir?

Nano Cell, ekranın renk üretiminde ki kararlılığı ve kalitesini temsil ediyor. Bu teknoloji ile LG yaklaşık 1 nanometre çapa sahip parçacıklar tarafından, fazla ışık daLGalarının emilmesini hedefledi. Bu emilim neticesinde ise renklerin birbirine karışması önlenerek daha kaliteli renk sunumu sağlandı.

Nano Cell ekran yapısına sahip TVler hem aydınlık hem de karanlık ortamlarda çok daha kaliteli görüntü verebilmektedir.

Örneğin normal düzeyde bir 4K televizyon ekranı yeşil, sarı ve mavi rengi birbirine karıştırabilir. Ancak LG, Nano Cell TV modellerinde bunun olmayacağını savunmaktadır.

Nano Cell ne demek?

Nano Cell sözlük anlamı olarak nano hücre demektir. Nano ise billion (Milyar) da 1 demektir. Yani Nano Cell milyarda bir hücre anlamı taşımaktadır. Burada hedeflenen şey ise “milyarda bir çapı olan küçük hücreler tarafından ekrana gönderilmiş olan görüntü iyileştirilerek kullanıcıya en iyi hali ile yansıtılıyor” demektir.

Yukarıda Nano Cell display (Ekran) teknoljisi hakkında teknik olarak belirtilmiş özelliklerden bahsettim. Peki gerçekler nasıl? LG gerçekten Nano Cell televizyonları ile hedeflediği görüntü kalitesini sunabiliyor mu?

LG 2019 Nano Cell TV modelleri

LG 2019 Nano Cell TV serisinde 3 noktaya odaklanmaktadır;

  • Nano renk: LG Nano Cell TV, renk saflığını arttırmak için donuk renkleri filtreleyen yaklaşık 1nm nanopartikülleri uygulayarak saf renkler üretir. Olağanüstü bir görsel deneyim yaşatır.
  • Nano doğruluk: Düşük input lag ile kesintisiz, akıcı hareketli görüntüler. Geniş izleme açısında bile gerçekçi bir görsel deneyim. Hangi açıdan izlerseniz izleyin, Nano Cell TV, renkleri bozulma olmadan %100 doğrulukta gösterir. Geleneksel TV’lerin yapamadığı şekilde, renkler tıpkı ön cepheden olduğu gibi gözükür.
  • Nano tasarım: LG Nano Cell TV’nin minimum çerçeveli tasarımı mekanınızla uyum sağlayarak sofistike bir dokunuş katar.

Lg Nano Cell TV modelleri

Nano Cell Ekran nedir? | Nano Cell ne demek? | Nano Cell yorumu 1 – Lg 2019 nano cell tv modelleri

Yukarıda ki dört TV modeli LG nin 2019 yılına ait nano cell TV modelleri ve hepsini canlı bir şekilde test etme imkanım oldu. Açık yüreklilikle söyleyebilirim ki muazzam televizyonlar, her biri segmentinde sadece ezeli rakibi Samsung ile kapışma halinde. Çünkü Samsung modelleri de çok iyi bir kullanıcı deneyimine sahip, müşteri kitlesi de azımsanamayacak düzeyde.

Samsung açısından bakınca RU serisi TV ler LG’nin Nano Cell serisinden çok daha kaliteli durumda. Ancak LG tarafı, Nano Cell TVleri Samsung QLED modellerine rakip olarak piyasaya sürmüş durumda. OLED’mi onun bu alemde rakibi yok, o başlı başına başka bir teknoloji ancak hem Nano Cell hemde QLED özünde bildiğimiz LED televizyon sınıfı üyeleridir. Peki QLED mi daha iyi bir görüntü teknolojisidir, yoksa Nano Cell mi?

Nano Cell vs QLED

Nano Cell ve QLED TV karşılaştırması yaptım mı? Yaptım. Ancak burada bununla alakalı olumlu veya olumsuz bir yorum yapmayacağım. Şöyle bir yol izleme kararı aldım, bu konuda yıla damgasını vuracak bir anket yapalım ben dahil bu yazıyı her okuyan değerli ziyaretçim Nano Cell mi QLED mi? sorusuna cevabı versin istedim. Böylece herhangi bir marka hakkında bir karalama, kötüleme kampanyası yapmamış oluruz ve de sadece benim görüşüm yerine genel bir görüş sunmuş oluruz.

[yop_poll id=”3″]