Microblading Kaş Nedir? Nasıl Yapılır? Kısaca

Microblading Kaş Nedir? Nasıl Yapılır? Kısaca

Eylül 13, 2019 2 Yazar: dilimiz

Microblading kaş (Kıl Tekniği) uygulaması kalıcı kaş şekillendirme işlemi olarak adlandırılabilir, bu işlemi genelde seyrek kaş yapısına sahip bayanlar kaş doldurma amaçlı tercih etmektedir.

Microblading uygulaması uzman kişiler tarafından yapılması gereken hassas bir makyaj türüdür, bu nedenle işlemi yaptırmadan önce kesinlikle iyi araştırma yapılmalı ve uygun görülen referansı olan bir uzman tarafından yapılmasına izin verilmelidir.

Microblading Nedir?

Microblading işlemi son zamanlarda popülaritesini giderek arttıran bir kalıcı makyaj türüdür. Kaşlara uygulanan küçük kesikler ve bu kısımlara kaş şeklinde uygulanan renk pigmentlerinden ibarettir microblading işlemi.

Ancak bu uygulamayı dövme ile karıştırmamak gerekiyor, dövme daha derine yapılırken microblading tam deri altına uygulanan bir kaş boyama işlemidir. İşlemi yaptıranların yorumlarına bakılırsa uygulama esnasında herhangi bir acı duyma durumu söz konusu değildir, işlem öncesinde kaşa uygulanan uyuşturucu krem ve solüsyonlar sayesinde acı hissi %90 oranda ortadan kaldırılmış oluyor.

Zaten konu başlığında da belirttiğim üzere işlemi uzmanına yaptırdığınız zaman size herhangi bir sorun çıkarmayacak kadar kolay bir işlemdir, bu konuda herhangi bir korkuya kapılmanıza gerek yoktur.

Microblading Kaş Nasıl Yapılır?

Uygulamanın nasıl yapıldığını aşama aşama kısaca özetlemeye çalışacağım, işlem öncesinde uygulanan uyuşturucu krem sonrasında yaklaşık 15 dakikalık bekleme sürecine geçilir. Sonrasında iki ayrı aşama bulunur bunlar nanoblading (Bıçak) ve nanopigmentasyon (kaş çizimi) aşamalarıdır.

1- Nanoblading(Bıçak) Aşaması

Bu aşama microblading kaş uygulamasının ilk aşamasıdır ve yapılan işlem ikinci aşamaya hazırlık niteliğindedir. Nanoblading aşamasında kaştaki açık kısımlara yani microblading uygulaması yapılacak olan seyrek kısımlara kaş yönünüze göre kılcak kesikler atılır, bunlar karşıdan bakan insanların kaşlarınızın var olduğu hissi vermelidir.

Bu nedenle kaşın doğal yönüne uygun şekilde oluşturulmuş çizikler olmaları gerekiyor aksi takdirde ilk bakışta kendini belli edecek ve yüzünüze vermesi gereken o doğal havayı vermeyecektir.

2- Nanopigmentasyon(Kaş çizimi) Aşaması

Bu kısımda microblading kaşın oluşturulacağı en önemli kısımdır, son aşamadır ve bu işlem sonrasında kalıcı makyaj uygulaması bitmiş olacak. Daha önce oluşturulan kılcal kesikler üzerinden pigmentasyon yani deri altı boyama işlemi yapılır, bu işlem microblading iğneleri yardımı ile kolayca tamamlanır sonrasında ise kısa bir sterilize yapılarak işlem sonlandırılır.

Microblading kaş uygulama aşaması sona erdi ancak, sizin işiniz bitmedi zira asıl dikkatli olmanız gereken kısıma gelmiş bulunuyorsunuz. Microblading sonrası banyo yapmamalı, kaşlarınızın suyla temasından kaçınmalısınız.

Microblading öncesi ve sonrasında dikkat edilmesi gereken bir çok hassas konu bulunmaktadır, bu noktalara dahi iyi aşina olmak ve konuyu daha kapsamlı incelemek isterseniz bu linkten faydalanabilirsiniz.

Microblading Kaş Nedir? Nasıl Yapılır?

Microblading Hakkında Merak Edilenler

Microblading sonrası nelere dikkat edilmeli?

Microblading yaptırdıktan sonra yaklaşık 24 saat boyunca ağrı kesici kullanmamaya özen gösterilmelidir. Bunun yanı sıra kaşları su ile temas ettirmemeye de dikkat edin su ile temas etmenizi gerektirecek banyo gibi durumlarda ise kaşlarınızı vazelin ile kapatmayı deneyebilirsiniz.

Microblading sonrası renk açılır mı?

Uygulamanız için seçtiğiniz renge bağlı olarak işlemden hemen sonra kaşlarınız biraz daha koyu görünebilir. Bu durumda endişelenmeyin kaşlarınız iyileştiğinde renk bir veya iki hafta içinde solacak ve doğal hale gelecektir.

Microblading Kimlere Yapılmaz?

Kılcal damar yumakları üzerine microblading yapılmamalıdır,
Uygulama bölgesinde enfeksiyon olanlara (zona, sedef dahil),
Kan sulandırıcı ilaç kullananlara,
Radyoterapi ve kemoterapi seansı hemen öncesi ve sonrası,
Et benleri üzerine,
Psikolojik rahatsızlığı olan hastalara,
Kanama ve pıhtılaşma bozukluğu olanlara,
Hamilelere.

Kaş kontürü sonrası nelere dikkat edilmeli?

Özellikle tedaviden sonraki ilk hafta su ile temastan kaçınmak önemlidir. Cilde yeni uygulanmış bir renk pigmenti içeren su ile temas, işlemin kalitesini ve süresini olumsuz etkileyebilir. İlk hafta kaşlarınıza krem veya bal sürün.

Kaş kontürü sonrası banyo yapılır mı?

Uygulama sonrasında bir hafta boyunca hamam, sauna ve çok sıcak suyla banyo yapılmamalıdır. Banyo yapmak zorunda kalınması halinde ise kaşlarınızı vazelin ile kapatarak banyo yapabilirsiniz.

Kaş kontürü silinebilir mi?

Lazer işlemi ile dövmelerin silinebildiğini biliyoruz, aynı işlem ile microblading kaş kontörüde silinebilmektedir.

Kıl tekniği kaş kalıcı mı?

Bir cihaz ve ucunda mikro iğne bulunan bir kalem ile yapılan bu işlemin kalıcılığı ortalama 1 yıl.

Microblading kaş döker mi?

Doğru uygulanmış bir Microblading kaş uygulaması sonrasında kaş dökülmesi söz konusu değildir.