Microblading Kaş Nedir? Nasıl Yapılır? Kısaca

Microblading Kaş Nedir? Nasıl Yapılır? Kısaca

Microblading kaş (Kıl Tekniği) uygulaması kalıcı kaş şekillendirme işlemi olarak adlandırılabilir, bu işlemi genelde seyrek kaş yapısına sahip bayanlar kaş doldurma amaçlı tercih etmektedir.

Microblading uygulaması uzman kişiler tarafından yapılması gereken hassas bir makyaj türüdür, bu nedenle işlemi yaptırmadan önce kesinlikle iyi araştırma yapılmalı ve uygun görülen referansı olan bir uzman tarafından yapılmasına izin verilmelidir.

Microblading Nedir?

Microblading işlemi son zamanlarda popülaritesini giderek arttıran bir kalıcı makyaj türüdür. Kaşlara uygulanan küçük kesikler ve bu kısımlara kaş şeklinde uygulanan renk pigmentlerinden ibarettir microblading işlemi.

Ancak bu uygulamayı dövme ile karıştırmamak gerekiyor, dövme daha derine yapılırken microblading tam deri altına uygulanan bir kaş boyama işlemidir. İşlemi yaptıranların yorumlarına bakılırsa uygulama esnasında herhangi bir acı duyma durumu söz konusu değildir, işlem öncesinde kaşa uygulanan uyuşturucu krem ve solüsyonlar sayesinde acı hissi %90 oranda ortadan kaldırılmış oluyor.

Zaten konu başlığında da belirttiğim üzere işlemi uzmanına yaptırdığınız zaman size herhangi bir sorun çıkarmayacak kadar kolay bir işlemdir, bu konuda herhangi bir korkuya kapılmanıza gerek yoktur.

Microblading Kaş Nasıl Yapılır?

Uygulamanın nasıl yapıldığını aşama aşama kısaca özetlemeye çalışacağım, işlem öncesinde uygulanan uyuşturucu krem sonrasında yaklaşık 15 dakikalık bekleme sürecine geçilir. Sonrasında iki ayrı aşama bulunur bunlar nanoblading(Bıçak) ve nanopigmentasyon(kaş çizimi) aşamalarıdır.

1- Nanoblading(Bıçak) Aşaması

Bu aşama microblading kaş uygulamasının ilk aşamasıdır ve yapılan işlem ikinci aşamaya hazırlık niteliğindedir. Nanoblading aşamasında kaştaki açık kısımlara yani microblading uygulaması yapılacak olan seyrek kısımlara kaş yönünüze göre kılcak kesikler atılır, bunlar karşıdan bakan insanların kaşlarınızın var olduğu hissi vermelidir.

Bu nedenle kaşın doğal yönüne uygun şekilde oluşturulmuş çizikler olmaları gerekiyor aksi takdirde ilk bakışta kendini belli edecek ve yüzünüze vermesi gereken o doğal havayı vermeyecektir.

2- Nanopigmentasyon(Kaş çizimi) Aşaması

Bu kısımda microblading kaşın oluşturulacağı en önemli kısımdır, son aşamadır ve bu işlem sonrasında kalıcı makyaj uygulaması bitmiş olacak. Daha önce oluşturulan kılcal kesikler üzerinden pigmentasyon yani deri altı boyama işlemi yapılır, bu işlem microblading iğneleri yardımı ile kolayca tamamlanır sonrasında ise kısa bir sterilize yapılarak işlem sonlandırılır.

Microblading kaş uygulama aşaması sona erdi ancak, sizin işiniz bitmedi zira asıl dikkatli olmanız gereken kısıma gelmiş bulunuyorsunuz. Microblading sonrası banyo yapmamalı, kaşlarınızın suyla temasından kaçınmalısınız.

Microblading öncesi ve sonrasında dikkat edilmesi gereken bir çok hassas konu bulunmaktadır, bu noktalara dahi iyi aşina olmak ve konuyu daha kapsamlı incelemek isterseniz bu linkten faydalanabilirsiniz.