Lg UM7100 Serisi Tüm Boyutları Özellik İncelemesi

Lg UM7100 Serisi Tüm Boyutları Özellik İncelemesi

Lg UM7100 serisi 2019 yılına geç giriş yapan modellerden biri, hala Ülkemizde bu modeli daha satmaya başlamamış görmemiş teknoloji mağazaları mevcut.

Bende bu nedenle sizler için bu ürünü özellikle inceledim ürün hakkında olumlu görüşlerim var, tabi bunun yanı sıra Lg’nin en büyük rakibi Samsung karşısında da bu ürünle rekabet edecek modeli değerlendirip hangisinin şansının daha yüksek olduğuna karar vereceğim, hadi başlayalım.

Lg UM7100 Özellikleri

 • Ekran Tipi: Düz (Flat)
 • Çözünürlük: Ultra HD (4K)
 • Ekran Çözünürlüğü: 3840×2160
 • Yenileme Hızı (Yazılım): PMI 1600
 • Yenileme Hızı (Gerçek): 100 Hz
 • Smart: Evet
 • İşletim Sistemi: WebOS 4.5

Hdr Özellikleri

 • HLG (Hybrid Log-Gamma)
 • HDR10
 • HDR Effect
 • HDR 10 Pro
 • 4K Active HDR

Lg UM7100 Nasıl? Alınır mı?

Bu soru klasik olarak herkesin sorduğu ve cevabını aradığı bir sorudur, bende bu nedenle her inceleme yazımda bu soruya yer veririm ve cevabını da veririm.

Lg UM7100 modeli 3 ayrı boyut ile geldi bunlar 43Um7100, 49um7100 ve 55um7100 modelleridir, fiyat olarak 3000 Tl ile 4000 Tl aralığında bulunuyorlar. Peki bu televizyon alınır mı? Yada bunu almak yerine başka bir model alamaz mıyız? Hangisi daha mantıklıdır.

Genel olarak söyleyecek olursam modelin karşısında savaşması gereken bir çok rakibi var ve bu savaşı kazanabilme ihtimali de epey düşük görünüyor, olur da fiyatında tatmin edici bir indirim yapılırsa bu model Lg nin en çok satan modeli olabilir. Bunun dışında çok şansının olduğunu sanmıyorum, şimdi tüm boyutlarını İnceleyelim.

Lg 43UM7100 İnceleme

43″ segmentine baktığımız zaman rakipler bir hayli güçlü görünüyorlar, samsung 43ru7100 ve 43ru7400 modelleri ile bu segmenti ele geçirmenin peşindeyken Lg’nin şansı nedir? bakalım.

Samsung’un özellikle gözlemleme şansı bulduğum ru7400 modeli için net söyleyebilirim ki çok daha iyi bir ürün ancak aradaki fiyat farkı yine de Lg nin tercih edilmesini sağlayabilecek düzeyde. Aslında 43UM7100 için direkt rakip diyebileceğimiz model Samsung 43RU7100 modelidir, bu ikisini karşı karşıya koyduğumuz zaman aralarında ki tek fark WebOS ve Tizen farkı olur(Bunu ayrıca anlatacağım) İlgili yazımı okuyarak WebOS’mu Tizen’mi siz karar verin derim.

Bunun yanı sıra philips, vestel, grundig veya arçelik gibi markalarında çok iyi performans sahibi ürünleri bu boyuta renk katıyorlar ve bence Televizyon alırken illa Lg veya Samsung dememelisiniz, özellikle Grundig şu anda ülkemizde çok güzel işler yapıyor.

Yukarıda verdiğim ürün özellikleri 43″ boyut için geçerlidir ve herhangi bir farklılık bulunmamaktadır.

Lg 49UM7100 İnceleme

49″ boyutu tüm markaların en fazla önemsediği ve en fazla satış hedeflediği boyut aralığıdır, bunun nedeni ise bu boyuttaki televizyonların müşteri portföyünün diğer boyutlara oranla daha geniş olmasıdır. Düşük bütçe ile alınabiliyor buna karşılık yüksek bitçeli bir tüketici de bu ürünü tercih edebilir. Peki nedenbu modeli almalısınız veya bunun yerine alternatif ne alınabilir.

Boyutu bakımından incelediğimiz zaman tercih edilebilecek bir model diyebilirim ayrıca fiyat olarak makul düzeyde bir model. Yine de alternatif isteyenler için Samsung 49RU7100 veya Grundig 50GCU8900 öneririm.

Yukarıda verdiğim ürün özellikleri 49″ boyut için de geçerlidir ve herhangi bir farklılık bulunmamaktadır.

Lg 55UM7100 İnceleme

55″ demek artık her markanın en güçlü kozunu oynadığı ve elini full açtığı kısımdayız demektir, buraya kadar firmaların adet hedeflerini tutturabilmek için ürettiği modelleri gösterdik. Bu ve sonrası ise ciro hedeflerine etki etmesi beklenen az ama öz satılması istenen kısımda yer alıyor, bu modeli bu boyutta tercih etmeli miyiz?

Burada bir çelişki söz konusu önce bundan bahsedeyim, bu ürün hakkında fiyat araştırması yaparken gözüme çarpan bir fiyat dengesizliğinden sizlere söz etmeden geçmek istemedim.

Mediamarkt etiketlerinde dikkatimi çektiği kadarıyla Lg 55UM7450 modeli 55UM7100 modelinden daha uygun fiyattan satıştaydı tabi ki bu tamamen o haftaya ait kampanyadan dolayı oluşmuş bir durum. Ancak bu bir kez oldu ise bir daha olacağı anlamına gelir, bu ürünü almak aklınızın bir kenarına yer etti ise bahsettiğim indirimi bekleyerek üst modeli daha uygun fiyata satın alabilirsiniz.

Gelelim konunun özüne bu tv alınır mı? Cevap olarak alınır diyeceğim çünkü Lg ekran konusunda kendisini Dünya’ya kanıtlamış bir marka ve ürünleri de kesinlikle kalitesini yansıtmaktadır. Bu tv yi almak isteyen herkese tavsiye edebilirim ancak tabi ki 55UM7450′ den daha uygun bir fiyata alınabiliyorsa.

Yukarıda verdiğim ürün özellikleri 55″ boyut için geçerlidir ve herhangi bir farklılık bulunmamaktadır.

Umarım “Lg UM7100 Serisi Tüm Boyutları Özellik İncelemesi” başlıklı yazımı beğenmişsinizdir, yazıma aşağıda ki yıldızlar aracılığı ile bir değerlendirme yapabilirseniz beni mutlu edersiniz. Ayrıca eğer yazımı faydalı bulduysan yazıyı sosyal medyada paylaşarak bana teşekkür edebilirsin.

Mutlaka okumalısın: Televizyonun icadı