Lg mi samsung mu? Tv | Dev Anket

Lg mi samsung mu? Tv | Dev Anket

Sizde kendinize Lg mi Samsung mu? diye soruyor ve bir türlü içinden çıkamıyorsanız, bulunduğunuz yer doğru yer. Bu soruyu Türkiye’de her gün binlerce insan soruyor ve birçoğu da cevap bulmakta zorlanıyor ya da bulamıyor. Konunun içinde kaybolanlardan mısınız? Hadi gelin ben sorunuza cevabı vereyim ve kafanızda ki soru işaretlerini temizleyeyim.

Öncelikle sorunuza yanıt bulabilmek için kendinize soru sormanız gerekiyor ve sorduğunuz bu soruların cevapları doğrultusunda alacağınız televizyon Lg mi Samsung mu olacak karar verebileceksiniz.

Burada önemli olan nokta şu kendi kendinize soracağınız sorulara objektif olarak yanıt verebilmelisiniz, eğer bunu yapamazsanız alacağınız marka da yine yanılmış olursunuz ve bu kez kendi kendinizi yanıltmış olursunuz. Bunu da hiçbirimiz istemeyiz değil mi? Hadi başlayalım.

Televizyonda lg mi samsung mu?

Lg mi samsung mu? Tv | Dev Anket 1 – Televizyonda Lg mi Samsung mu

Yukarıda da belirttim tekrar belirtiyorum sorulara vereceğiniz cevaplarda objektif ve tarafsız olmanız sizin açınızdan çok faydalı olacaktır. Eğer bunu yapmakta zorlanıyorsanız aklınıza ilk gelen cevabı verin, verdiğiniz cevapları ise bir kenara not etmeyi unutmayın.

1- İnternetten Film İzleme Alışkanlığınız Var mı?

Eğer internetten film izleme alışkanlığınız var ve bu işlem için televizyonunuzu kullanacaksanız size bu konuda çok değerli önerilerim ve uyarılarım olacak, lütfen soruya verdiğiniz yanıtın sizin için doğru yanıt olduğundan emin olun. Yanıtınızı not ettiniz mi? Hadi diğer soruya geçelim.

2- TV’den Sosyal medya Kullanımı Yapacak mısınız?

Bildiğiniz gibi televizyonlarda artık internet kullanımı sınırlarını aşmaya başladı ve çok hızlı bir şekilde ilerleme eğiliminde. Bu anlamda günümüz televizyon modellerinin birçoğu içerisinde facebook, twitter v.s sosyal medya uygulamaları ile birlikte geliyor, gelmeyende ise web browser üzerinden sosyal medya kullanımı yapabiliyorsunuz. Tabi bununda bir gerekliliği var, bu konuda da değerli bilgiler vereceğim yanıtınızı not ettiyseniz diğer soruma geçiyorum.

3- Görüntü Kalitesi Seçiminiz Nedir?

Televizyon keyfi her insan için farklıdır, görüntü kalitesi daha iyi olan televizyon yoktur ancak görüntü kalitesi size daha uygun olan televizyon vardır. Peki; sizin için görüntü kalitesi doğal mı olmalı yoksa “parlaklık candır ne kadar fazla olursa o kadar iyidir” diyenlerden misiniz? Bu soru için de doğal veya parlak cevaplarından birini seçip bir kenara not ettiyseniz ben diğer soruma geçiyorum.

4- Sesli Komut Özelliği Önemli mi?

Televizyon kumandaları artık sadece tıklama ya da dokunma ile değil sesli olaraktan kontrol edilebiliyor, Lg ve Samsung gibi iki dev firma da bu özelliği tabi ki kullanıyorlar tabi aralarında birtakım farklılıklar var. Bu nedenle bu soruma vereceğiniz cevap sizin için güzel bir yol gösterici olacaktır. Cevabınızı not ettiyseniz geçiyorum diğer soruma.

5- İngilizce Biliyor musunuz?

Bu soru ne alaka diyebilirsiniz ancak emin olun konumuzla alakalı bir soru bu kısmı çok uzatmadan geçeceğim siz cevabınızı not edin devam edelim.

6- Ayırdığınız Bütçe Ne Kadar?

Televizyona vereceğiniz para alacağınız ürünün statüsünü belirlemektedir, örneğin 10.000 TL lik bir televizyon üst segment olurken 3.000 TL lik bir televizyon alt segment oluyor ve bu segmentler bile Lg mi? Samsung mu? alacağınıza karar verebilmenizi sağlayabiliyor. Nasıl mı? Yazının devamında net cevabı alacaksın.

Hangi marka daha iyi (karar)

Buraya kadar okuduysanız öncelikle çok çok teşekkür ederim, şimdi konumuza dönelim yukarıda ki sorulara verdiğiniz cevapları önünüze alın ve her bir cevap için 1 puan olacak şekilde maça başlayalım. En fazla gol atan marka sizin için seçilecek marka olacaktır, sonrasında tabi ki nihai karar size ait.

4k tv seçerken hangi marka alınmalı

4k tv, Lg mi Samsung mu alacaksınız? Aslında bu soru o kadar da zor bir soru değil. Çünkü; televizyon alırken aslında markaya karar vermeniz en zor aşama, siz marka kararını verdikten sonra alacağınız tv’nin çözünürlüğü bir nokta dışında fark etmiyor.

Peki nedir o farkeden nokta? Bu önemli nokta Lg yada Samsung karşılaştırmasından ziyade IPS ve VA panel karşılaştırması içeriyor. Eğer IPS panel bir televizyon alırsanız, hz konusunda daha iyi performans alırsınız. Zaten HD kanal izlerken bize hz değeri lazım değil ki. Bize 4k kanal yada film izlerken Hz değeri lazım olacak. Tavsiyem ise 4k tv de IPS panele sahip bir televizyon almanız olacaktır.

1- İnternetten Film İzleme Lg mi Samsung mu?

İlk soruda “İnternetten Film İzleme Alışkanlığınız Var mı?” diye sordum, aşağıda verdiğiniz cevaba göre hanesine gol yazacağınız markayı inceleyin.

 • Evet: Eğer cevabınız evet ise Samsung hanesine 1 gol yazın.
 • Hayır: Eğer cevabınız hayır ise Lg hanesine bir gol yazın

Açıklama: Lg televizyonları işletim sistemi kaynaklı olarak web browser üzerinden film izlemeye olanak tanımıyor bu nedenle bu seçenekte eğer Evet yanıtı verdiyseniz Samsung sizi daha fazla mutlu edecektir.

2- Sosyal medya Kullanımı Lg mi Samsung mu?

İlk soruda “TV’den Sosyal medya Kullanımı Yapacak mısınız?” diye sordum, aşağıda verdiğiniz cevaba göre hanesine gol yazacağınız markayı inceleyin.

 • Evet: Eğer cevabınız evet ise Lg hanesine 1 gol yazın.
 • Hayır: Eğer cevabınız hayır ise Samsung hanesine 1 gol yazın

Açıklama: Eğer sosyal medya kullanımı yapacaksanız Lg siber güvenliği arttırılmış işletim sistemi ile kesinlikle tercih edilmelidir.

3- Görüntü Kalitesi Lg mi Samsung mu?

İlk soruda “Görüntü Kalitesi Seçiminiz Nedir?” diye sordum, aşağıda verdiğiniz cevaba göre hanesine gol yazacağınız markayı inceleyin.

 • Doğal: Eğer cevabınız doğal ise Lg hanesine 1 gol yazın.
 • Parlak: Eğer cevabınız parlak ise Samsung hanesine 1 gol yazın

Açıklama: Lg daha doğal ve mat bir ekran sunarken Samsung daha canlı ve parlak bir ekran sunmaktadır, seçiminizi iyi yapın.

4- Sesli Komut Lg mi Samsung mu?

İlk soruda “Sesli Komut Özelliği Önemli mi?” diye sordum, aşağıda verdiğiniz cevaba göre hanesine gol yazacağınız markayı inceleyin.

 • Evet: Eğer cevabınız evet ise Lg hanesine 1 gol yazın.
 • Hayır: Eğer cevabınız hayır ise Samsung hanesine 1 gol yazın

Açıklama: Lg akıllı kumandası ile sesli komut özelliği Türkçe olarak kullanılabilir ve aynı zamanda Lg Thinq Ai yapay zekâ özelliği var. Samsung bu konuda biraz pasif kalmış durumda sesli komut özelliğini İngilizce olarak sunabiliyor.

5- Dile göre marka seçimi

İlk soruda “İngilizce Biliyor musunuz?” diye sordum, aşağıda verdiğiniz cevaba göre hanesine gol yazacağınız markayı inceleyin.

 • Evet: Eğer cevabınız evet ise Samsung hanesine 2 gol yazın.
 • Hayır: Eğer cevabınız hayır ise Lg hanesine 1 gol yazın

Açıklama: Yukarıda ki seçenekte belirttiğim gibi Samsung İngilizce sesli komut desteğine sahip bu sizin için sorun olmuyorsa Samsung tercih edebilirsiniz.

6- Bütçeye göre

İlk soruda “Ayırdığınız Bütçe Ne Kadar?” diye sordum, aşağıda verdiğiniz cevaba göre hanesine gol yazacağınız markayı inceleyin.

 • 3000 ve Altı: Eğer cevabınız bu ise Lg hanesine 1 gol yazın.
 • 3000 Üstü: Eğer cevabınız bu ise Samsung hanesine 1 gol yazın

Açıklama: Alt segment ürünleri Samsung çok daha iyi yapıyor, üst segmentte Lg daha iyi ancak burada dikkat edin LED TV lerden bahsediyorum. Eğer mesele Oled ve QLED seçmekse fikrim aynı değil yakında bu konuda bir yazı yayınlayacağım o zaman daha net anlaşılacağımdan şüphem yok.

Lg, Samsung tv karşılaştırması

Lg, samsung tv karşılaştırması yapan bir çok yabancı kaynak var aslında onları takip etmenin ise marka tercihi konusunda çok daha doğru kararlar vermenizi sağlayacaktır. Özellikle YouTube kanallarında bu tarz teknoloji ürünleri için karşılaştırma videolarını istediğiniz zaman bulabilirsiniz.

Şu an bununla ilgili size yardımcı olabildiğim tek ortam yazılarım ve yazı sonunda göreceğiniz anket. Ancak televizyon arayışı içinde olup özellikle “Lg vs Samsung” arayışı içinde olup buraya gelen değerli ziyaretçilerim için aşağıya bir OLED ve QLED karşılaştırma videosu ekleyeceğim.

Umarım Televizyonda Lg mi? Samsung mu? konulu yazımı beğenmiş ve beklediğinizi almış olursunuz, beğendiyseniz bana teşekkür için sadece yazıyı paylaşmanız yeterli olacaktır.

Ayrıca TV alım aşamasında yaşayacağınız kafa karışıklığını tahmin edebiliyorum, bu dönemde sormak istediğiniz tüm soruları bana yorum kısmını kullanarak sorabilirsiniz. Sizlere cevap vermekten mutlu olacağımı hiçbir zaman unutmayın, aşağıda ki anket için cevap bırakmayı da ihmal etmeyin kalın sağlıcakla.

Televizyonda Lg mi? Samsung mu?

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Sıkça Sorulan Sorular

Neden hep Lg yada Samsung soruluyor?

Lg ve Samsung Güney Kore merkezli iki deva marka ve sadece televizyon sektöründe değil beyaz eşya, telefon gibi önemli teknolojik ürünleri de üretiyor ve Dünya çapında satabiliyorlar. Tüm Dünya'da olduğu gibi Ülkemizde de televizyon denince akla Lg yada Samsung ilk gelen iki marka oluyor. Nedeni ise hem kaliteli görüntü hem satış sonrası hizmetler hem donanımsal özellikleri ile rakiplerinden sıyrılmış olmalarıdır. Açık bir gerçek var ki Lg ve Samsung birbirleri ile yarışırken diğer markaları çok geride bırakmış durumdalar.

Lg Ekran konusunda daha mı iyi?

Lg yıllardır ekran üretimi konusunda muazzam deneyim sağlamış bir marka ve bu konuda Samsung'un önünde diyebiliriz. Ekran üretimi konusunda parmakla gösterilebilecek sayılı bir kaç markadan bir tanesi belki birincisi Lg'dir.

Tizen mı, WebOS mu?

Bu iki işletim sisteminin küçük farkları var artık yeni sürümlerle birlikte iki işletim sistemi de düşünmeden alınabilirler. Menü farkları dışında ki farklar çok önemli düzeyde değiller.

Samsung Qled ile Lg Oled arasında ki fark nedir?

Qled mantık olarak bir LED tv bu nedenle her led tv gibi aydınlatma sistemine ve ekran yapısına sahip Oled ise farklı bir yol izliyor. Her piksel birbirinden bağımsız hem renklendirme hem ışıklandırma yapıyor. Bu çalışma sonucunda Oled daha kaliteli renkler sunuyor ancak ömrü daha kısa oluyor.

Samsung akıllı kumandasına Türkçe dil desteği gelecek mi?

Samsung'un akıllı kumandasına Türkçe dil seçeneğinin ekleneceği yönünde bilgilere tv araştırması yapan herkes denk gelmiştir. Bu konuyu ufaktan araştırdım ve Samsung Türkiye'ye göre bu mümkün görünmüyor.

Teknoloji yazılarıma göz at