Televizyonda Lg mi? Samsung mu? |Anket|2019|

Televizyonda Lg mi? Samsung mu? |Anket|2019|

Ekim 7, 2019 0 Yazar: dilimiz

Sizde kendinize mi? mu? diye soruyor ve bir türlü içinden çıkamıyorsanız, bulunduğunuz yer doğru yer. Bu soruyu Türkiye’de her gün binlerce insan soruyor ve birçoğu da cevap bulmakta zorlanıyor ya da bulamıyor. Konunun içinde kaybolanlardan mısınız? Hadi gelin ben sorunuza cevabı vereyim ve kafanızda ki soru işaretlerini temizleyeyim.

Öncelikle sorunuza yanıt bulabilmek için kendinize soru sormanız gerekiyor ve sorduğunuz bu soruların cevapları doğrultusunda alacağınız televizyon Lg mi Samsung mu olacak karar verebileceksiniz.

Burada önemli olan nokta şu kendi kendinize soracağınız sorulara objektif olarak yanıt verebilmelisiniz, eğer bunu yapamazsanız alacağınız marka da yine yanılmış olursunuz ve bu kez kendi kendinizi yanıltmış olursunuz. Bunu da hiçbirimiz istemeyiz değil mi? Hadi başlayalım.

Televizyonda Lg mi? Samsung mu?

Televizyonda Lg mi Samsung mu

Yukarıda da belirttim tekrar belirtiyorum sorulara vereceğiniz cevaplarda objektif ve tarafsız olmanız sizin açınızdan çok faydalı olacaktır. Eğer bunu yapmakta zorlanıyorsanız aklınıza ilk gelen cevabı verin, verdiğiniz cevapları ise bir kenara not etmeyi unutmayın.

1- İnternetten Film İzleme Alışkanlığınız Var mı?

Eğer internetten film izleme alışkanlığınız var ve bu işlem için televizyonunuzu kullanacaksanız size bu konuda çok değerli önerilerim ve uyarılarım olacak, lütfen soruya verdiğiniz yanıtın sizin için doğru yanıt olduğundan emin olun. Yanıtınızı not ettiniz mi? Hadi diğer soruya geçelim.

2- TV’den Sosyal medya Kullanımı Yapacak mısınız?

Bildiğiniz gibi televizyonlarda artık internet kullanımı sınırlarını aşmaya başladı ve çok hızlı bir şekilde ilerleme eğiliminde. Bu anlamda günümüz modellerinin birçoğu içerisinde facebook, twitter v.s sosyal medya uygulamaları ile birlikte geliyor, gelmeyende ise web browser üzerinden sosyal medya kullanımı yapabiliyorsunuz. Tabi bununda bir gerekliliği var, bu konuda da değerli bilgiler vereceğim yanıtınızı not ettiyseniz diğer soruma geçiyorum.

3- Görüntü Kalitesi Seçiminiz Nedir?

Televizyon keyfi her insan için farklıdır, görüntü kalitesi daha iyi olan televizyon yoktur ancak görüntü kalitesi size daha uygun olan televizyon vardır. Peki; sizin için görüntü kalitesi doğal mı olmalı yoksa “parlaklık candır ne kadar fazla olursa o kadar iyidir” diyenlerden misiniz? Bu soru için de doğal veya parlak cevaplarından birini seçip bir kenara not ettiyseniz ben diğer soruma geçiyorum.

4- Sesli Komut Özelliği Önemli mi?

Televizyon kumandaları artık sadece tıklama ya da dokunma ile değil sesli olaraktan kontrol edilebiliyor, Lg ve Samsung gibi iki dev firma da bu özelliği tabi ki kullanıyorlar tabi aralarında birtakım farklılıklar var. Bu nedenle bu soruma vereceğiniz cevap sizin için güzel bir yol gösterici olacaktır. Cevabınızı not ettiyseniz geçiyorum diğer soruma.

5- İngilizce Biliyor musunuz?

Bu soru ne alaka diyebilirsiniz ancak emin olun konumuzla alakalı bir soru bu kısmı çok uzatmadan geçeceğim siz cevabınızı not edin devam edelim.

6- Ayırdığınız Bütçe Ne Kadar?

Televizyona vereceğiniz para alacağınız ürünün statüsünü belirlemektedir, örneğin 10.000 TL lik bir televizyon üst segment olurken 3.000 TL lik bir televizyon alt segment oluyor ve bu segmentler bile Lg mi? Samsung mu? alacağınıza karar verebilmenizi sağlayabiliyor. Nasıl mı? Yazının devamında net cevabı alacaksın.

Hangi marka daha iyi (karar)

Buraya kadar okuduysanız öncelikle çok çok teşekkür ederim, şimdi konumuza dönelim yukarıda ki sorulara verdiğiniz cevapları önünüze alın ve her bir cevap için 1 puan olacak şekilde maça başlayalım. En fazla gol atan marka sizin için seçilecek marka olacaktır, sonrasında tabi ki nihai karar size ait.

Lg mi? Samsung mu? Cevap 1

İlk soruda “İnternetten Film İzleme Alışkanlığınız Var mı?” diye sordum, aşağıda verdiğiniz cevaba göre hanesine gol yazacağınız markayı inceleyin.

 • Evet: Eğer cevabınız evet ise Samsung hanesine 1 gol yazın.
 • Hayır: Eğer cevabınız hayır ise Lg hanesine bir gol yazın

Açıklama: Lg televizyonları işletim sistemi kaynaklı olarak web browser üzerinden film izlemeye olanak tanımıyor bu nedenle bu seçenekte eğer Evet yanıtı verdiyseniz Samsung sizi daha fazla mutlu edecektir.

Lg mi? Samsung mu? Cevap 2

İlk soruda “TV’den Sosyal medya Kullanımı Yapacak mısınız?” diye sordum, aşağıda verdiğiniz cevaba göre hanesine gol yazacağınız markayı inceleyin.

 • Evet: Eğer cevabınız evet ise Lg hanesine 1 gol yazın.
 • Hayır: Eğer cevabınız hayır ise Samsung hanesine 1 gol yazın

Açıklama: Eğer sosyal medya kullanımı yapacaksanız Lg siber güvenliği arttırılmış işletim sistemi ile kesinlikle tercih edilmelidir.

Lg mi? Samsung mu? Cevap 3

İlk soruda “Görüntü Kalitesi Seçiminiz Nedir?” diye sordum, aşağıda verdiğiniz cevaba göre hanesine gol yazacağınız markayı inceleyin.

 • Doğal: Eğer cevabınız doğal ise Lg hanesine 1 gol yazın.
 • Parlak: Eğer cevabınız parlak ise Samsung hanesine 1 gol yazın

Açıklama: Lg daha doğal ve mat bir ekran sunarken Samsung daha canlı ve parlak bir ekran sunmaktadır, seçiminizi iyi yapın.

Lg mi? Samsung mu? Cevap 4

İlk soruda “Sesli Komut Özelliği Önemli mi?” diye sordum, aşağıda verdiğiniz cevaba göre hanesine gol yazacağınız markayı inceleyin.

 • Evet: Eğer cevabınız evet ise Lg hanesine 1 gol yazın.
 • Hayır: Eğer cevabınız hayır ise Samsung hanesine 1 gol yazın

Açıklama: Lg akıllı kumandası ile sesli komut özelliği Türkçe olarak kullanılabilir ve aynı zamanda Lg Thinq Ai yapay zekâ özelliği var. Samsung bu konuda biraz pasif kalmış durumda sesli komut özelliğini İngilizce olarak sunabiliyor.

Lg mi? Samsung mu? Cevap 5

İlk soruda “İngilizce Biliyor musunuz?” diye sordum, aşağıda verdiğiniz cevaba göre hanesine gol yazacağınız markayı inceleyin.

 • Evet: Eğer cevabınız evet ise Samsung hanesine 2 gol yazın.
 • Hayır: Eğer cevabınız hayır ise Lg hanesine 1 gol yazın

Açıklama: Yukarıda ki seçenekte belirttiğim gibi Samsung İngilizce sesli komut desteğine sahip bu sizin için sorun olmuyorsa Samsung tercih edebilirsiniz.

Lg mi? Samsung mu? Cevap 6

İlk soruda “Ayırdığınız Bütçe Ne Kadar?” diye sordum, aşağıda verdiğiniz cevaba göre hanesine gol yazacağınız markayı inceleyin.

 • 3000 ve Altı: Eğer cevabınız bu ise Lg hanesine 1 gol yazın.
 • 3000 Üstü: Eğer cevabınız bu ise Samsung hanesine 1 gol yazın

Açıklama: Alt segment ürünleri Samsung çok daha iyi yapıyor, üst segmentte Lg daha iyi ancak burada dikkat edin LED TV lerden bahsediyorum. Eğer mesele Oled ve QLED seçmekse fikrim aynı değil yakında bu konuda bir yazı yayınlayacağım o zaman daha net anlaşılacağımdan şüphem yok.

Umarım Televizyonda Lg mi? Samsung mu? konulu yazımı beğenmiş ve beklediğinizi almış olursunuz, beğendiyseniz bana teşekkür için sadece yazıyı paylaşmanız yeterli olacaktır.

Ayrıca TV alım aşamasında yaşayacağınız kafa karışıklığını tahmin edebiliyorum, bu dönemde sormak istediğiniz tüm soruları bana yorum kısmını kullanarak sorabilirsiniz. Sizlere cevap vermekten mutlu olacağımı hiçbir zaman unutmayın, kalın sağlıcakla.