Etiket: Trafik Ve İlk Yardım Konu Anlatımı

Trafik Ve İlk Yardım Konu Anlatımı ve ders materyalleri için içinde bulunduğunuz etiket altında ki konulara göz atabilirsiniz. İlgili konular Trafik Ve İlk Yardım kitap ve ders notları kaynak edinilerek derlenmiştir.

Eylül 12, 2018 0

Trafikte Nezaket ve Hoşgörü Kurallarının Önemi

Yazar: Recep Bayoğlu

Trafikte diğer insanlara karşı saygılı olmak, sabırlı ve sorumlu davranmak trafik güvenliğine katkı sağlayan davranışlardır. Sabırsız, saygısız ve sorumsuz davranışlar ise insanları huzursuz ve mutsuz ettiği gibi trafik kazalarına da sebep olabilmektedir.

Eylül 12, 2018 0

Trafikte Tehlikeli Hareketler Nelerdir ?

Yazar: Recep Bayoğlu

Motorlu taşıtlar üretim amacına uygun kullanılmalıdır. Aksi hâlde kazalara neden olabilir. Yük taşımak için üretilmiş taşıtlarda yolcu taşınmamalıdır. Aynı şekilde yolcu taşımak için üretilmiş taşıtlarda da yük taşınmamalıdır.

Eylül 12, 2018 0

Trafik Kazalarının Sebepleri Nelerdir ?

Yazar: Recep Bayoğlu

Can ve mal kaybına neden olan trafik kazaları, alınacak önlemler ile azaltılabilir.
Hatta önlenebilir. Bunun için trafik kazalarının oluş sebepleri incelenip, kaza sebeplerini ortadan kaldırmak için önlemler geliştirilmelidir.

Eylül 12, 2018 0

Trafikle İlgili Kurumlar ve Meslekler

Yazar: Recep Bayoğlu

Kara yollarında trafiğin düzenlenmesi ve gerekli çalışmaların yürütülmesi için değişik kurumlar görev yaparlar.
Bu kurumların başında Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM), Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), Sağlık Bakanlığı (SB) ve Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) gelir.

Eylül 11, 2018 1

Trafik ile İlgili Kavramlar

Yazar: Recep Bayoğlu

Toplu taşıma araçlarının tercih edilmesinin bir diğer faydası da çevre kirliliğinin azaltılmasına katkı sağlamasıdır. Toplu taşıma araçlarını tercih etmenin daha az egzoz gazının havaya salınması demek olduğu unutulmamalıdır.