KELİMELİK Nedir? Nasıl Oynanır?

KELİMELİK Nedir? Nasıl Oynanır?

Ağustos 25, 2018 0 Yazar: dilimiz

Kelimelik karşılıklı iki kişinin sıra ile oynadığı bir kelime türetme oyunudur. Oyunda alfabemizdeki 29 harf ve 2 adet de bu harflerden herhangi biri yerine kullanabileceğiniz Joker harf bulunmaktadır. Joker harfler dışındaki tüm harflerin bir puan değeri vardır. Sıra kendisinde olan oyuncu elindeki harfleri en fazla puan alacak şekilde oyun tahtası üzerinde yatay veya dikey olarak yerleştirerek kelime türetir. Oluşturulan kelimelerin yukarıdan aşağıya ve soldan sağa anlamlı olmaları gerekmektedir.

Kelimelik 15×15 hücrelik bir oyun tahtası üzerinde oynanır. Oyunda toplam 100 adet harf bulunmaktadır. Yerdeki taşlar bitene kadar oyunculara her tur 7 adet harf verilir. Yerdeki harfler bittikten sonra elindeki harfleri de bitiren oyuncu ile birlikte oyun biter. Toplamda en fazla puanı sahip oyuncu galip sayılır.

Oyunda tur süreleri oyuncuların insiyatifine bırakılarak oldukça geniş tutulmuştur. Bu şekilde günlük işlerinizden artan vakitlerde oyuna girip rahat rahat oyunu oynayabilirsiniz. Seri biçimde oyun oynamak isteyen oyuncular içinse aynı anda 20 kadar oyun açma seçeneği ve “Seri Oyun” denilen bir oyun türü de bulunmaktadır.

Kelimelik Nasıl Oynanır?

Yoruma Kelimelik kullanıcı adını yazan herkese oyun teklifi göndereceğim.

Kelimelik Taktikleri (Önemli Tüyolar)

Kelimelik oyununda hedefiniz her zaman “en yüksek puanlı kelimeler” olmalıdır. Özellikle pro apk alamıyorsanız bile kesinlikle “rakibin harflerini görme” özelliğini yani harf tablosunu satın almalısınız. Oyunda en yüksek puanları analitik düşünme yöntemi ile oynarsanız alabilirsiniz. Harfleri verimli kullanan taraf oyunu kazanacak olan taraftır bunu sakın unutmayın. Örneğin H3 ve K3 noktalarını yüksek puanlı harfler ile değerlendirerek puanınızı katlayabilirsiniz. Oyun alanında herhangi bir noktada bulunan yıldız kısmını alarak yada “tüm harfleri kullanma” yolu ile ekstra puanlar alabilirsiniz.

Zor Kelimeler

Oyunu oynarken rakibinizden her zaman bir adım önde olmanızı sağlayacak en önemli detay kelime bilginizdir. Bazen öyle kelimeler çıkar ki ömrünüzde görmemiş olursunuz. İşte o kelimelerin kısa bir listesi.

 • Janr
 • Jig
 • Öğrek
 • Haje
 • Okume
 • Fek
 • Dav
 • İğci
 • Filet
 • Kaju
 • Akaju
 • Klüz
 • Evç
 • Aft

Şimdilik aklıma gelenleri ekledim ancak bu liste uzayacaktır. Sizde bildiğiniz garip az bilinen kelimeleri listeye ekleyebilirsiniz.

Kelimelik Hileleri

Kelimelik oyununda bazı hileler vakti zamanında çok yapıldı ancak şu anda oyun bu hilelerin bir çoğuna izin vermiyor. Önceki sürümlerde Luck Patcher ile android platformunda Pro üyelik satın alımları hiçbir ücret ödenmeden alınabiliyorken şu anki sürümde bu mümkün değil. Bu durum aynı zamanda etik bir durum değil sonuç olarak Pro Apk için istenen tutar büyük bir tutar değil. Anlayacağınz artık yüzde hilesi, harf değiştirme hilesi gibi aramalardan sonuç almanız zor. Apk hile son sürüm ile birlikte tarih oldu diyebilirim.

Kelimelik Sohbet

Kelimelik oyununun en önemli artılarından bir tanesi de sohbet alanıdır. Bu alanı rakipleriniz ile sohbet etmek için de kullanabilirsiniz ve bu rakibinizi bazen kızdırmaya bazen ona fake atmaya yarayabiliyor. (Bu tüyoyuda not edin bi kenara). Sohbet alanını gereğinden fazla kullanmamak oyuna odaklanmanızı kolaylaştıracaktır. Tabi söylemeden geçemeyeceğim bir diğer konuda şu ” Kelimelik sapıkları” 🙂 Evet gerçekten onlar var ve özellikle gece oyuna girip seri rakip arayınca gelen rakiplerin %70 i teslim olup çıkıyor. Nedeni ise adımdan kaynaklanıyor, bayan arayışı var yani. Buradan kelimelik sapıklarına sesleniyorum oyunu çöpçatan sitesine çevirmeyiniz lütfen.

Oyunda isteyen ücreti ile rozet alabilir, çok farklı rozetler bulunuyor. Peki rozet ne işe yarar? Aslında yaradığı bir iş yok sadece kişiliğinizi yansıtacak bir rozet kullanabilmenizi sağlıyor ben Türk Bayrağı rozeti kullanıyorum ve mutluyum mesela.

Kelimelik Solo

Kelimelik oyununu internetsiz ortamda oynamak isteyenler yada oyunda kendini geliştirmek isteyenler için oluşturulmuş makineye karşı oynayabileceğiniz güzel bir uygulama kelimelik solo. Ben bu versiyonu uçak yolculuğumda can sıkıntısını gidermesi adına denemiştim ve gayet başarılı olduğunu söyleyebilirim.

Kelimelik Oyun Sorunları

 • Kelimelik durduruldu hatası: Muhtemelen bu hata telefonunuzun belleği yada ön belleği ile alakalı kaynaklanıyor. Telefonunuzda ön belleği temizleyerek tekrar giriş denemesi yapabilirsiniz.
 • Kelimelik şifremi unuttum: Bu durumda bağlı mail adresine yeni şifre talebi iletirseniz anında şifrenizi mail olarak alabilirsiniz.
 • Kelimelik masaüstü versiyonu: Masaüstünde şu anda oynanmıyor diye biliyorum tabi yinede oynamak isteyenler bluestacks üzerinden oyunu masaüstünde oynayabilirler.

Kelimelikte hangi harften kaç tane var?

Kelimelik oyununda bulunan harflerin adetlerine detaylı göz atmak isterseniz “Buraya” https://tekno365.com/737/kelimelikte-hangi-harften-kac-tane-var bakabilirsiniz. Ancak harf tablosu satın almış olan herkes zaten bu rakamları görebiliyor.

Kelimelik kimin?

Oyun kadın girişimciliğinde adından çokça söz ettiğimiz ve örnek olarak gösterdiğimiz Neslihan Aydınoğlu’na ait.

Kelimelik nasıl bir oyun?

Kısaca elimizde bulunan rastgele aldığımız 7 harfi kullanarak birbirine bağlantılı kelimeler türetmek ve bunu yaparken en yüksek puanı almayı hedefleyen kelime oyunu.

Kelimelikte nasıl yüksek puan alınır?

Oyunda en yüksek puanları analitik düşünme yöntemi ile oynarsanız alabilirsiniz. Harfleri verimli kullanan taraf oyunu kazanacak olan taraftır bunu sakın unutmayın. Örneğin H3 ve K3 noktalarını yüksek puanlı harfler ile değerlendirerek puanınızı katlayabilirsiniz. Oyun alanında herhangi bir noktada bulunan yıldız kısmını alarak yada “tüm harfleri kullanma” yolu ile ekstra puanlar alabilirsiniz.