İnternet’ten para kazanma yolları “YALANI”

İnternet’ten para kazanma yolları “YALANI”

Ekim 19, 2019 0 Yazar: Recep Bayoğlu

İnsanlar içinde bulunduğu ekonomik kısıtlılık nedeni ile “İnternet’ten para kazanma yolları” başlığı atılmış olan her yazıya hemen tıklıyor. Bu durum arkasından şunu getiriyor, bir çok web site sahibi yalan, yanlış fark etmez oturup bu konuda bir şeyler yazıyor. Burada amaç insanların “İnternet’ten para kazanma yolları” hakkında bilgi edinmesini sağlamak değil. İnsanların o yazıya tıklamasını sağlayarak aslında para kazanabilmektir.

İnternet’ten para kazanmak mümkün mü?

Arkadaşlar “İnternet’ten para kazanmak mümkün mü?” diye diye arayışına arayış ekleyen onlarca binlerce insan var ülkemizde. Ancak bu sorunun cevabı para kazanabilmeyi sağlamıyor. İnternet’ten para kazanmak pek tabi mümkün, tabi doğru bir strateji ve çalışma ile mümkün. Aslına bakarsanız bu konuyu Google’da arayan, arkadaşına soran, işi bilene soran v.s her gördüğüne soran adamların asıl amaçları “İnternet’ten para kazanmak” değil yattığı yerden para kazanmaktır. Millet olarak hepimizin ortak hayali bu değil mi? Yattığımız yerden para kazanmak istiyoruz ve bu bizi hayal anında dahi mutlu ediyor. Ancak ne yazık ki öyle bir Dünya yok.

İnternet’ten nasıl para kazanılır?

Şimdi ben bu iş için yalan dedim dolan dedim falan ama bu işlerden çok ballı para kazanan insanlar da var. Peki bu insanlar nasıl kazanıyorlar bu paraları, nedir bu işin sırrı?

İnternet’ten nasıl para kazanılır biliyor musunuz? Yine azimle, şevkle çalışarak para kazanılır. Şimdi ben burada size yüz tane para kazanma yöntemi sayarım, ama emin olun hiçbirisi size 5 kuruş kazandırmaz. Gerçekten para kazanabileceğiniz işler yok mu? Var!

1- Firma rehberi

Bakın bu iş çok güzel bir iş şöyle ki bir firma rehberi siteniz olursa size para kazandırabilir. Nasıl mı? Tabi ki rehberinize firma ekleyerek o firmadan para almanız ile para kazanmış olacaksınız. Kulağa ne güzel geliyor değil mi? Keşke bu kadar kolay olsaydı bu iş, para kazanabilecek seviyeye gelene kadar o firma rehberi sitesinin sizden götüreceği çok fazla şey var. Hele ki bu konuda bilginiz yok ise bu maddeyi atlayın olmaz bu iş.

2- YouTube

Evet geldik en tatlı para kazanma yöntemine, bakın “Enes Batur” adlı vatandaş YouTube kazançları ile bilmem kaç binyüz tane köşe döndü, dönmeye de devam ediyor. Siz neden kazanmayasınız ki; YouTube ile para kazanmak için yapmanız gerekenler aslında çok basit.

YouTube’dan para kazanma yolları

  • a- Kaliteli video çekin
  • b- Videoların ilgi çekici olmalı
  • c- Kameranız ve ekipmanınız kaliteli olsun
  • d- Video edit programlarınız pro paket olsun ki işlerinizi profesyonel olarak yapabilin
  • e- Bilgisayarınız video edit programlarını düzgün çalıştırabilecek düzeyde olsun (Özellikleri iyi olmalı)
  • f- Videolarınızı YouTube’a yükleyin

Evet bu kadar bunları yapan herkes YouTube ile para kazanabilir. Hatta zengin olmanın yolları bu şekilde keşfedilmiş ve o yola baş koyulmuş olur bu sayede. Ne kadar basit değil mi? Değil abiler, basit değil bu işi için de bir takım konularda bilgili ve bu sistemi kurmak için de paralı olmanız lazım. Paralı olmadığınız da aşikar bu arada 🙂

Velhasıl kelam benim anlatmak istediğimi anlayan anladı. Her para kazanma yolları diyene gidip gerçekten bir umut olmasını bekleyen insanlara tavsiyem şudur ki; “İnternet’ten para kazanma yolları” başlıklı yazılara artık itibar etmeyin. Ben de bu konuda yazılar yazdım çizdim, ancak dediğim gibi bu işin kuralı bu. Ziyaretçi gelsin 3 kuruş 5 kuruş para bıraksın gitsin mantığı herkesi içine çekmiş durumda web ortamında. Benim ise gerçekten para kazanabilmenizi sağlayacak altın değerinde tavsiyelerim var. Öncelikle bırakın YouTube ile İnstagram ile İnternet ile bilmem ne ile para kazanma yolları aramayı.

Gerçek para kazanma önerileri

1- Kendinizi tanıyın

Ne demek istiyorum “kendinizi tanıyın” diyerek. Siz kendinizi tanıyın ki ne yapabildiğinizi ve en önemlisi neyi yapamayacağınızı bilin. Bunları iyi biliyorsanız, siz yeteneklerinizin farkındasınız demektir. Madem yeteneklerinizi biliyorsunuz şimdi “………. ile para kazanma” diye arama yapabilirsiniz. Noktalı bölgeye yeteneğinizi, yapabileceğiniz işi yazın.

2- İş planı yapın

İş planı oluşturmak hayatınız boyunca zamandan tasarruf etmenizi ve boşa harcanan zamanınızı daha iyi değerledirmenizi sağlayacaktır ki; bu iyi bir şey. Plansız bir yaşantı içinde olan insanın yaptığı şeyler spontane gelişmektedir ve hayatı da tesadüf eseri o insanı başarı yada başarısızlığa götürmektedir. Yani eğer siz iş planı yapar ve planlı yaşarsanız bunu yapmayan insana göre başarılı olma ihtimaliniz %30 daha fazla olacaktır. Bu arada İş planı nedir? yazımı okumak isteyebileceğini düşünüyorum.

3- Girişimci olmayı öğrenin

Girişimcilik o kadar güzel bir konu ki; Girişimci olmayan hiçbir insan aslında ne İnternet’ten ne de başka bir yerden hayalinde ki parayı kazanamaz. Girişimcilik ise risk alabilenlerin yapabildiği bir mevzudur. Risk alamıyorsa insan başarmanın tadına varamaz, çünkü başarıya giden yol da risk şarttır, olmalıdır. Bu arada “Girişimcilik nedir?” dediğini duyar gibi oldum.

4- Yukarıda yazdıklarımı uygula

Bu yazıma son vereceğim maddedir. Bu madde de size ufak bir tüyo vereyim; Her insan (İnternet’ten para kazanamaz) Kazanan da 3 kuruşa 20 takla atarak kazanıyor zaten. Doğru bir analiz ile para kazanmak isteyen insanın aslında ihtiyacı olan şey ne bir bilgisayar, ne İnternet, ne YouTube, ne sosyal medya ne de başka bir şeydir. “Para kazanmanın yolu” içinizde ki saklı yeteneklerde gizlidir. Siz ise parayı kazanabilmek için sadece onu keşfetmenin yolunu öğrenin. Yani Google beye “İnternet’ten para kazanma yolları” diye soracağınıza “Yeteneklerimizi keşfetmenin ve geliştirmenin yolları” diye sorarsanız, siz olmuşsunuz demektir.