İnstagram’dan para kazanma yolları

İnstagram’dan para kazanma yolları

Kasım 22, 2019 0 Yazar: dilimiz

İnstagramdan kolay para kazanma yolları bir çok blogda konu edilmiş, üzerine yazılar yazılmış bir durumdur. Ancak bu yazıları yazan kaç kişi instagramdan para kazanabilmiş orası tartışılır. Bu yazıda instagramdan gerçek para kazanan insanların kullandığı yöntemlere yer vereceğim.

İnstagram resim veya kısa videolar paylaşarak sosyalleşmenizi sağlayan bir sosyal medya platformudur. Burada para kazanabilmek için yapılması gereken ilk işlem takipçilerimizi arttırmak olmalıdır ve bunu nasıl yapacağımızı bilmek olmalıdır.

İnstagramda takipçi arttırmanın en önemli kuralı şu anda büyük kitlelerin yaptığı gibi takibe takip yapmak veya para ile takipçi satın almak değildir. Peki nasıl takipçimizi arttıracağız diyorsanız okumaya devam edin.

Instagram’dan Para Kazanma Dönemi Başlıyor!

İnstagramdan Para Kazanma Önerileri

Öncelikle instagramdan para kazanabilmek gerekli konu fikirlerini sizlere vermeyi uygun buldum. İnstagram takipçilerinizi arttırabilmek için iyi bir konunuz olmalı. günümüzde instagramda yüksek takipçi sayısına sahip olanlar ya ünlüler yada ilgi çekici konularda kaliteli ve özgün paylaşım yapanlardır. Bu yazıyı okuduğunuza göre ünlü değilsiniz öyleyse nasıl kaliteli ve özgün paylaşımlar yapabileceğinizden bahsedelim.

Para Kazandıracak İnstagram Konuları

  • 1- Moda
  • 2- Makyaj
  • 3- Gezi
  • 4- Yemek tarifleri
  • 5- İnstagramdan Satış Yapark Para Kazanma

Bu 5 konuya odaklanmış olan ve işini iyi yapan insanlar instagramdan para kazanabiliyorlar. Siz de ilk olarak bu popüler instagram konularından hangisine odaklanacağınızı seçmelisiniz. Sonrasında ise instagramdan gönderi başı para kazanma evresine geçiş yaparsınız. Bu nasıl olacak “İnstagramdan nasıl para kazanılır?” dediğinizi duyar gibiyim.

Konuyu belirledikten sonra yapacağınız paylaşımların insanlara ulaşması gerekiyor ki sizi beğenen kişiler takip etsin ve etkileşiminiz artsın. İnstagramdan para kazanma yöntemleri konusunu iki ana başlıkta özetleyeceğim.

İnstagramdan Para Kazanmak İçin Yapılması gerekenler 1

İlk işimiz belirlediğimiz konuda insanlara gerçekten fayda sağlayacağına inandığımız paylaşımlar yapmak olacak. Örneğin moda giyim üzerine bir instagram hesabı açtınız burada özellikle kadınlara yönelmelisiniz. Erkekler giyim ile moda ile ilgilenmezler (İstisnalar tabi ki var). Kadın giyim kombin önerileri hatta makyaj tüyoları gibi en az 20 kaliteli faydalı paylaşım yapmalısınız.

İnstagramdan Para Kazanmak İçin Yapılması gerekenler 2

En az 20 kaliteli paylaşım video ağırlıklı olmak şartı ile araya resim de serpiştirmenizde fayda var. Bu paylaşımları yaptıktan sonra sıra paylaşımlarınızı insanlara ulaştırmaya gelecek ki bu noktada biraz paraya kıymanız gerekiyor. Bu şekilde iş yapmaya instagramdan para kazanmaya çalışan milyonlarca insan var ve bu insanlardan bir farkınız olmalı. İnstagram reklamları ile aylık 100 tl lik bir bütçe bile sizi hızlı bir şekilde yükseltecektir.

İnstagram reklamlarını en kaliteli ve eğitici öğretici paylaşımlarınıza yapmalısınız. İnstagramdan reklam ile para kazanma işleminin ilk adımını atmış olacaksınız, bunu kaz gelecek yerden tavuğu esirgememek olarak düşünün. İnstagramdan reklam yaparak para kazanma bir çok fenomenin ilk etapta uyguladığı bir yöntemdir. Reklamlarınız insanlara ulaştıkça size geri dönüşü olumlu bir şekilde yansıyacaktır.

Burada dikkat edilmesi gereken önemli bir detay var; Öne çıkardığınız eğitici ve kaliteli paylaşımınızı gören insanlar sizi takip etmeden önce profilinize ve diğer paylaşımlarınıza bakacaklar. Eğer öne çıkardığınız paylaşım dışında kaliteli bir paylaşımınız yok ise kesinlikle takip etmeyeceklerdir. Yani demem o ki her paylaşımınızı bir öncekinden daha kaliteli ve eğitici olarak hazırlayın ki getirisi olsun.

Bu yazdıklarımı moda, makyaj, yemek tarifleri vs gibi tüm konularda uygulayabilirsiniz. Bu işlemleri yaptıktan sonra 6 ay gibi bir sürede takipçi sayınızı arttırmış olursunuz.

Özetlersem;

  • Konuyu belirleyin
  • Kaliteli eğitici 20 kadar paylaşım yapın
  • İnstagram reklamlarını aktif edin ve insanlara ulaşın
  • Paylaşımlarınızı her defasında daha kaliteli yapın

İnstagramdan Paylaşım Yaparak Para Kazanma

Geldik en can alıcı noktaya “instagramdan paylaşım yaparak para kazanma” bunu yaptığınız her paylaşım için instagramın size para ödemesi olarak algılamayın. Konuyu daha da açıyorum.

İnstagramda takipçi sayınızı artırdınız ve fenomen evresine geldiniz, bu noktada bir çok şirket sizinle iletişim kurarak markalarını tanıtmanızı, önermenizi isteyerek karşılığında para teklif edecektir. İşte “instagram beğenilerden para kazanma” diye araştırılıp merak edilen konu tam bu noktada devreye giriyor. Reklam anlaşması yaptığınız marka hakkında bir tanıtıcı video çekiyorsunuz bu videoya gelen beğeni başına para kazanabilirsiniz.

İnstagramdan para kazanma yöntemleri bunlarla sınırlı değil tabi ki çok daha farklı şeyler hayal edebilirsiniz. Kimsenin yapmadığı yapamadığı bir yeteneğiniz olabilir yeter ki kabuğunuza çekilmeyin ve insanların beğenisine sunun yeteneklerinizi. Bunu yaptığınız zaman instagramdan gönderi başı para kazanma hayalinin şu an düşündüğünüz kadar uzak olmadığını farkedersiniz.

İnstagramdan paylaşım yaparak para kazanma şekli bu şekildedir. Ancak instagramdan para kazanma şansı elde edebilmeniz için yukarıda da defalarca üzerinde durduğum kaliteli paylaşımlarınızın olması şart eğer bu yoksa ne yaparsanız yapın boşa kürek çekmiş olursunuz. En garanti para kazanma çözümlerinin başında ne yaparsanız yapın kaliteli ve ilgi uyandıracak şekilde yapın mantığı gelir.

İnstagramdan Satış Yaparak Para Kazanma

İnstagram üzerinden satış yaparak çok iyi paralar kazanıldığı hepinizin malumu. Bu insanlar nasıl oluyor da o kadar isim yapmış güvenilir alışveriş sitesi varken instagramdan satış yaparak para kazanabiliyorlar bu işin sırrı nedir?

Bu işin sırrı alışveriş sitelerinden daha ucuz ürün satmaktan geçiyor. Şöyle düşünün, bir instagram kullanıcısı direkt olarak fabrikadan halka ürün satışı yapabiliyor ancak n11 veya hepsiburada üzerinden satış yapan kişiler ödedikleri komisyonlar vs. yüzünden fiyatı yüksek tutmak zorunda kalıyorlar.

Yani bu işin sırrı ucuz ürün alabileceğiniz bir yer var ise alıp instagramdan 0 komisyon ile satarak para kazanabilir, kar elde edebilirsiniz. Diğer bir yöntem ise el beceriniz var ise evde tasarlayabileceğiniz süs eşyaları, takı vs. ürünleri satarak para kazanabilirsiniz ki bu daha iyi kazandıracak bir yöntemdir.

İnstagramdan Kolay Para Kazanma Yolları Soru Cevap

1- İnstagramdan para kazanmak için kaç takipçi gerekir?

İnstagramdan para kazanmak için kaç takipçi gerekir? Sorusu çokça merak edilen hatta cevaben saçma sapan rakamlardan bahsedilen bir sorudur. Bu sorunun net cevabını yukarıda dolaylı yoldan verdim aslında ama burada daha anlaşılır şekilde tekrar vereyim. İnstagramdan para kazanabilmek için gereken belli bir takipçi sayısı yoktur.

Şöyle ki; Takibe takip yaparak para ile pasif takipçi alarak 1m takipçi yapsanız bile hiç bir marka sizinle reklam anlaşması yapmayacak ve para kazanamayacaksınız. Ancak kaliteli paylaşımlarınız için sizi takip eden 10 k takipçiniz ile bile reklam alabilirsiniz. Yani buaradaki kilit nokta takipçilerinizin paylaşımlarınıza verdiği tepkidir. Eğer paylaşımlarınız ile yönledirebildiğiniz bir takipçi kitleniz var ise instagramdan para kazanmamanız imkansız hale gelir. Alayacağınız instagramdan “takipçi sayısı ile para kazanma” diye bir şey yok instagramdan aktif takipçi ile para kazanma var. Şimdi siz düşünün bu şekilde bir takipçi kitleniz var ise “instagramda kac takipci para kazanir?”.

Buarada aradığınız illede net bir cevap ise instagramda kaç takipçiden sonra para kazanılır? sorusuna en az 10k takipçiniz olmalı derim. Ancak aktif takipçi.

2- İnstagramdan kazanılan para nasıl alınır?

İnstagramdan kazanılan para nasıl alınır sorusu biraz instagramın para ödemesi olarak algılanıyor. Olay öyle değil bu işin adı “instagramdan para kazanmak” olsa da, instagram burada para kazanmanız için bir aracıdır. Siz parayı reklam anlaşması yaptığınız markalardan veya ürün sattığınız insanlardan elde edersiniz ki onlardan da parayı nasıl alabileceğiniz tamamen size kalmış.

3- İnstagramdan para kazanmak için ne yapmalıyım?

Bu sorunun cevabını bu yazıyı okuyarak zaten almış olmanız gerekiyor. Ancak genelde insanlarımızın “ben uğraşmayayım, instagram bana para kazansın” mantığında olduğunun bilincindeyim. Bu nedenle eğer siz de bu mantık ile buaradaysanız net söylüyorum “bu kafayla para kazanma yollarını araştırmaktan başka hiçbir şey yapamazsınız”.

4- İnstagramdan para kazanmak mümkün mü?

İnstagramdan para kazanmak mümkün. Hemde öyle mümkün ki kendinizi bir anda fenomen olarak bulabilirsiniz. İnstagram ile ünlenip farklı projeler ile çok daha farklı kazanç yollarını açmış olursunuz. İşte fenomenlik tam olarak bu demek.

5- İnstagramdan para kazanma hilesi var mı?

Şimdi yukarıda bu konuda bir çok şey anlattım sen bunları ister hile say ister yöntem say bir şekilde instagramdan para kazanmak istiyorsan emek vermen şart bunu da unutma.

6- İnstagramdan para kazanmak yasal mı?

İnstagramdan para kazanmak yasal mı? demeden önce internetten para kazanmak yasal mı? diyelim. Evet internetten yasadışı bahis v.s gibi yöntemler haicinden para kazanma işlemi ülkemizde yasal. Ancak bu konuda da vergi mükellefi olacağınızı ve kazandığınız paranın vergisini ödemeniz gerektiğini unutmayın.

“İnstagramdan Kolay Para Kazanma Yolları ve Önerileri” başlıklı yazımda elimden geldiği kadar detaylı, ve gerçekten para kazanabileceğiniz yöntemlere değinmeye çalıştım. Bonus olarak aşağıda ki kısa bilgileri kesnlikle inceleyin derim.

Bonus

İnstagram kaç takipçiye para ödüyor?

Eğer sponsorlu gönderi ve influencer seviyesine ulaşılmış ise alacağınız sponsorluğun da önemli olmasının yanı sıra gönderi başına 25 – 50 $ alınabilir. 100k takipçi barajını aşmış olan influencerlar gönderi başına 1000 $ dahi alabiliyor.

Instagram kaç para kazandırıyor?

İnstagram paylaşımları yüksek takipçi kitlelerine hitap eden kişiler sponsorluk anlaşmaları neticesinde gönderi başına 3500 tl gibi bir rakamı rahatlıkla alabilmekteler.

Instagram sayfasından nasıl para kazanılır?

İnstagram’dan para kazanabilmeniz için öncelikle takipçi sayınızın fazla ve etkileşim gösteren kişilerden oluşması gerekiyor. Bu durumda İnstagram üzerinden satış yaparak, sponsorlu paylaşım yaparak v.b etkileşimlerle para kazanabilirsiniz.