Ofis ve Ev Tipi Diş Beyazlatma Yöntemleri

Ofis ve Ev Tipi Diş Beyazlatma Yöntemleri

Ekim 2, 2019 0 Yazar: Recep Bayoğlu

Diş beyazlatma yöntemleri senin, benim kısacası hepimizin merak ettiği, “şöyle basit bir yolu yok mu?” kolay yöntem arayışına girdiği çok önemli bir yaşam arayışıdır. peki bu arayışlar sonucunda aradığımızı kaçımız bulabildi? Ben söyleyeyim;

Aradığımız şey %100 beyaz dişlere sahip olmak ise “benim öyle” bunu bulmak imkansız değil ancak zor. Sağlıklı dişler için öyle evde diş beyazlatma yöntemi olsun, dişime limonu süreyim beyaz olsun bir daha da sararmasın gibi düşünceleriniz var ise onlardan sıyrılın lütfen.

Bu yazıda özellikle doktor kontrolü ile yapılan diş beyazlatma yöntemlerinden bahsedeceğim, tabi ki bu yazı sonrasında evde yapılan versiyonuna da yer vereceğim.

Günümüzde diş beyazlatmada kullanılan iki ayrı yöntem vardır. Birinci yöntem hekim tarafından yapılan ofis tipi lazer beyazlatma yöntemidir. İkinci yöntem de yine hekim tarafından yapılan ev tipi diş beyazlatma yöntemidir.

Ofis tipi beyazlatma yönteminde amaç 45 dakika-1 saat gibi kısa bir sürede dişleri daha beyaz hale getirmektir. ev tipi diş beyazlatma yönteminde ise 4 veya 5 uygulama sonucunda dişlerin beyazlaması amacı güdülür. Ofis tipi diş beyazlatma yönteminin daha çok tercih edilmesinin nedeni kısa sürede dişlerin beyazlığına kavuşmasıdır.

Ofis tipi diş beyazlatma işleminde dişe uygulanan özel maddeler, ışın kaynağı ile aktive ediliyor ve dişler 1 saat kadar kısa bir süre içinde daha beyaz hale geliyor.

İçindekiler

Ofis Tipi Diş Beyazlatma

Ev tipi diş beyazlatma, hekimin hastadan alacağı özel bir ölçü ile elde edilen plaklar ile yapılır. Bu plaklar dişlere tam oturan, diş etine baskı yapmayan plaklardır ve bu plaklar hekim tarafından hastanın diş tipi değerlendirilerek, hekimin tavsiyesine göre uygulanır.

Ev Tipi Diş Beyazlatma

Diş beyazlatmada en çok dikkat edilmesi gereken konu, diş beyazlatma işlemini mutlaka bir diş hekiminin yapması gerektiği ve diş hekiminin kullanacağı malzemenin mutlaka Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından onaylı olması gerektiğidir.

Diş hekiminin kontrolü dışında kullanılan ve eczane, market vb. gibi yerlerden temin edilen diş beyazlatma malzemeleri dişlere ve diş etlerine zarar verebilmekte, bundan dolayı bu malzemelerin kullanımından kaçınılması gerekmektedir.